Firma Barwy Umysłu została założona w 2009 roku, przez Michała Cieślakowskiego, który działał już od wielu lat na rynku szkoleń, rozwoju i terapii i leczenia uzależnień.

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej firma mogła szybko i dynamicznie rozwijać się. Nieustannie zwiększamy jakość swoich usług i produktów, a również zrzeszamy innych trenerów, hipnotyzerów i hipnoterapeutów.

Zapoznaj się z ekipę Barw Umysłu, a także sprawdź co mówią i piszą o nas w mediach.

Hipnoza Warszawa

bty

Piotr Szymański

Hipnoterapeuta OMNI

więcej o mnie

Nazywam się Piotr Szymański. Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Od 2006 roku zajmuję się terapią manualną, głównie terapią czaszkowo – krzyżową, która pozwala holistycznie spojrzeć na nas jako na nierozdzielną zależność między ciałem i umysłem. Spojrzenie takie pozwala zmieniać nie tylko nasze zdrowie na lepsze, ale przede wszystkim zmienia nasze schematy, nasze wyobrażenia o nas samych, poprzez usunięcie starych wzorców i wprowadzenie nowych bardziej odpowiednich i sprzyjających w danym momencie życia w jakim się obecnie znajdujemy, poprzez usunięcie bezpośrednio z ciała niepotrzebnych zaburzeń oraz odpowiednią reedukację.

Zmiana starych wzorców w ciele na nowe powoduje następnie zmianę w naszym umyśle również na nowe bardziej odpowiednie, jako że jest to nierozłączna całość.

Znamy obecnie dwie drogi aby uzdrowić nasze istnienia. Jedna prowadzi przez ciało, druga przez umysł, obie w głąb naszego istnienia, poprzez istnienie rozumiem pewną niezmienną część nas, możemy przyjąć, że jest to nasza boska część.

W 2013 roku podczas jednej z sesji Uzdrawiania Rekonektywnego, którą wykonywałem pewnej Pani ze zdolnościami parapsychicznymi, dostałem informację aby dalej się rozwijać przy pomocy narzędzia nazywanego Hipnozą.

Tak rozpoczęła się moja przygoda z Hipnozą. Początkowo nieśmiało się temu wszystkiemu przyglądałem do momentu kiedy mój przyjaciel Michał Ćieślakowski – międzynarodowy trener hipnozy, zaprosił mnie na szkolenie Mistrzów Hipnozy(muszę zaznaczyć, że wtedy się jeszcze nie znaliśmy:)). Na szkoleniu tym zostałem po raz pierwszy w życiu zahipnotyzowany przez wielką sławę hipnozy Roya Huntera. I…

I zostałem wciągnięty, w bardzo krótkim czasie uczestniczyłem w wielu szkoleniach, kończąc na szkoleniu szkoły OMNI Hypnosis – obecnie najlepszej szkoły hipnozy na świecie.

Hipnoza okazała się dla mnie bardzo skutecznym narzędziem, wprowadzającym zmiany we mnie, w moim świecie z prędkością światła :). Teraz mam przyjemność dzielić się z Państwem tym darem, z korzyścią dla mnie i dla was. Możecie na mnie liczyć.

skontaktuj się

11780354_10203314106452976_124377387_o

Michał Cieślakowski

Hipnoterapeuta / Trener hipnozy

więcej o mnie

Kiedy w 2004 roku doświadczyłem stanu zwanego Snem Świadomym
praca i zabawa z umysłem stały się moją pasją.

Początkowo zajmowałem się technikami medytacji i autohipnozy, by pozytywnie wpływać na moje sny. Po roku zacząłem dzielić się tym fenomenem z innymi ludźmi – stworzyłem stronę psajko.pl i forum psajko.fora.pl. Poznałem ludzi, którzy pokazali mi kolejne ścieżki rozwoju osobistego. Zacząłem uczestniczyć w spotkaniach Warszawskiego Klubu NLP i Hipnozy (aktualnie MasterMind) i od tego czasu intensywnie umieszczam w mojej głowie coraz to lepsze i bardziej efektywne techniki.

Mój tryb życia przez te lata wyglądał dość nietypowo – zarabiałem poprzez wygrywanie konkursów. Używając różnych „sztuczek umysłowych” udało mi się wygrać Jeepa Wranglera, Motor Ducati Monster, Skuter, Telewizor i całą masę elektroniki. Wygrałem nawet 60 tysięcy gotówką w postaci „pensji na rok”. Dzięki temu miałem dużo czasu na rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.

Nie sposób policzyć materiałów audio, wideo i książek, jakie pochłonąłem przez ten czas, a znajomość ludzi zajmujących się tematyką świadomych snów, hipnozy i rozwoju dała mi możliwość doświadczania poznanych technik w praktyce.

Największą wartość (prócz praktyki oczywiście) było uczestnictwo w wielu szkoleniach hipnozy na żywo. Sztuki tej uczyłem się od najlepszych:

 • Gerald Kein – „Podstawowy i Zaawansowany Kurs Hipnozy” (zakończony międzynarodowym egzaminem National Board of Hypnosis)
 • Christopher Carres – „Hipnoza Sceniczna”
 • Michael Perez – „Hipnoza Analogowa”
 • James Tripp – „Hipnoza bez Transu”
 • Igor Ledochowski – „Hipnoza Konwersacyjna”
 • Larry Elman i Cheryl Elman z Instytutu Hipnozy Dave’a Elmana – „Najlepsze Praktyki”
 • Sean Michael Andrews – „Hipnoza Szybka i Błyskawiczna”
 • Jørgen Rasmussen – „Hipnoza Prowokatywna”
 • Roy Hunter – „Regresja Hipnotyczna”
 • Roy Hunter – „Terapia Części”
 • Ron Eslinger – „Hipnotyczna kontrola bólu”

Jestem również instruktorem w międzynarodowej i przez wielu uważanej za najlepszą na świecie szkole hipnozy. OMNI Hypnosis Training Center
Podczas sesji terapeutycznych i rozwojowych zahipnotyzowałem do tej pory tysiące osób, a przez ponad 1000 godzin warsztatów, które zorganizowałem – przeszkoliłem setki osób.

Jestem osobą, która w łatwy i przystępny sposób potrafi przekazywać swoją wiedzę… zarówno do świadomości odbiorcy, jak i jego umysłu podświadomego 🙂

W 2009 roku zorganizowałem w Warszawie grupę ćwiczeniową HipnoJunkies zajmującą się rozwijaniem umiejętności hipnotyzerskich i pozytywnego wpływania na własne umysły. Po krótkim czasie zapraszano mnie do innych miast, a grupa stała się ogólnopolską.

Ideą hipnozy i rozwoju umysłowego pragnę dzielić się z jak największą liczbą osób, ponieważ zdałem sobie sprawę, że mój szybki rozwój zawdzięczam w dużej mierze znajomościom i obcowaniem z ludźmi, których pasja zbliżona jest do mojej.

Od stycznia 2010 roku założyłem firmę Barwy Umysłu, przez co poszerzyłem jeszcze bardziej moje kompetencje i możliwości dzielenia się własnym doświadczeniem i umiejętnościami.

Serdecznie zapraszam Cię do współpracy ze mną, abyśmy wspólnie mogli stać się lepszymi ludźmi.

skontaktuj się

PZL_2015_07_10_74175

Paweł Abramczyk

Hipnoterapeuta / Specjalista d.s. uzależnień

więcej o mnie

Jako terapeuta uzależnień w ciągu ostatnich pięciu lat pracowałem z osobami uzależnionymi od alkoholu, leków, THC, amfetaminy, oraz hazardu zarówno prowadząc grupy, jak i w kontakcie indywidualnym.

Jestem w procesie certyfikacji (PARPA)- ukończyłem Studium Terapii Uzależnień organizowane przez  Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień Błękitny Krzyż.

Kończę studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Społeczna Psychologia Kliniczna.

Z technik hipnozy korzystam od 2012 roku.

Jestem certyfikowany przez Atlantic Hypnosis Institute.

Uczyłem się hipnozy błyskawicznej u Sean’a Michael’a Andrews’a, hipnozy prowokatywnej u Jorgena Rasmussena, terapii części i regresji hipnotycznej u Roya Huntera.

Odbyłem również szereg szkoleń wewnętrzych w Barwach Umysłu:

 • Intensywne Wprowadzenie do Hipnozy (2 dni)
 • Hipnoterapia Profesjonalna – poziom I i poziom II (6 dni)
 • Zajęcia z 7 trenerami hipnozy w ramach HipnoCamp II i HipnoCamp III (ponad 100 godzin warsztatowych)

skontaktuj się

Damian-9

Damian Lewandowski

Hipnoterapeuta OMNI

więcej o mnie

Tematyką rozwoju, terapii, coachingu interesuję się ponad 12 lat. Swój trening rozpocząłem od szkoleń z zakresu samokontroli umysłu (metoda Silvy), naurolingwistycznego programowania, medytacji terapeutycznej. Hipnoza okazała się tak niesamowitym narzędziem, że postanowiłem poświęcić się tej dziedzinie i pomóc jak największej ilości osób.

Studiowałem biznes oraz psychologię na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Moim celem jest połączenie hipnozy i pozytywnego coachingu aby zmiany u każdego klienta były jak najbardziej komplementarne i trwałe, zarówno w sferze zdrowia, samopoczucia, jak i spełnienia zawodowego.

Jestem hipnoterapeutą certyfikowanym przez Omni Hypnosis Training Center- jeden z najsłynniejszych instytutów hipnoterapii na świecie, który jako jedyny posiada certyfikat jakości ISO 9001

Posiadam certyfikację National Guild of Hypnosis – najstarszej i największej organizacji na świecie zrzeszającej hipnoterapeutów.

Swoją wiedzę rozszerzałem na takich szkoleniach jak:

 • „Zaawansowana hipnoza”
 • „Hipnoza medyczna”
 • „Głębokie stany hipnotyczne”
 • „Hipnotyczne leczenie bólu”

Media

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami i wywiadami z naszymi specjalistami, które miały miejsce w publicznych mediach.

Michał Cieślakowski - Superstacja, program "Dzień Dobry Polsko"

Tematem rozmowy są sny świadome / 2010 rok

Michał Cieślakowski - Polskie Radio Czwórka

Wrzesień 2011 – to czas, w którym Michał Cieślakowski zagościł w Polskim Radio Czwórka – by wyjawiać prawdy i obalać mity na temat hipnozy.

Coś do poczytania i posłuchania w linku poniżej.

Prawdy i mity o hipnozie

Michał Cieślakowski - "Pytanie na śniadanie"

W pytaniu na śniadanie pojawił się 17 marca 2010 roku – Michał Cieślakowski, zachęcając do praktyki świadomego śnienia.

Wywiad do zobaczenia na stronie programu:

Świadome śnienie w Pytaniu na śniadanie

Michał Cieślakowski - Onet i Wiadomosci24.pl

Poniżej znajdziesz 3 wywiady przperowadzone z Michałem Cieślakowskim. Jeden na łamach Onet.Czat i dwa dla serwisu wiadomosci24.pl

Tajemnice ludzkiego umysłu

Obalamy mity dotyczące hipnozy

Po co świadomie śnić?

Barwy Umysłu to nie tylko nasza stała ekipa. Od 2013 roku sprowadzamy do Polski międzynarodowych trenerów hipnozy i organizujemy z nimi warsztaty, by polscy hipnotyzerzy i hipnoterapeuci zdobywali coraz to większe kompetencje.

W lipcu 2014 r. w ramach HipnoCamp’u gościliśmy Sean’a Michael’a Andrews’a – najszybszego hipnotyzera świata, który ponownie pojawi się we wrześniu ze swoim warsztatem Hipnozy Błyskawicznej.

Media oczywiście zainteresowały się jego osobą. Wywiad, pomimo, że realizowany był dla Gazety Krakowskiej, cieszył się takim zainteresowaniem, że finalnie pojawił się w wielu lokalnych gazetach w różnych częściach Polski.

Do przeczytania TUTAJ

Dokonania

Na naszym koncie jest już ponad 100 prowadzonych warsztatów rozwoju osobistego, świadomego śnienia, hipnozy i autohipnozy.

Seminaria i obozy szkoleniowe

Zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Seminaria Hipnozy w Poznaniu, oraz 3 edycje obozu szkoleniowego HipnoCamp. Podczas tych eventów gościliśmy mniej i bardziej znanych trenerów hipnozy, tj. Jan Nowotny, Paweł Jan Mróz, Jurij Mokriszczew, Krzysztof Bernard, Daniel Robaczewski, Marek Chadalski i Jakub Mikus.

Pokazy, prelekcje i warsztaty

Dawaliśmy pokazy hipnozy w dla wielu firm komercyjnych (m.in. dla Coca-Cola co., Head&Shoulders), klientów indywidualnych a także na akcjach charytatywnych, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Realizowaliśmy prelekcje w ramach Dni NLP na warszawskim SGH. Gościnne prowadziliśmy warsztaty na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach spotkań kół naukowych, oraz na Psychozerówkach.

Wspieramy naszą branżę

Sprowadzając światowej klasy trenerów hipnozy wspieramy naszą branżę na terenie Polski. Do tej pory gościliśmy Larrego i Cheryl Elman z Dave Elman Hypnosis Institute, oraz „Najszybszego Hipnotyzera Świata” Seana Michaela Andrewsa.

Opinie

Wreszcie spójna, pragmatyczna i genialna w swojej prostocie wiedza. Szkolenie rewelacyjne. W całości spełniło moje oczekiwania i marzenia!!!

Anna Proch, psycholog, absolwentka psychologii klinicznej SWPS

Bardzo wysoki profesjonalizm i kompetencja Trenera prowadzącego. Duża ilość ćwiczeń, które przełamały moje wątpliwości. Jestem szczególnie zadowolony z wysokiej jakości szkolenia, bardzo dużych umiejętności dydaktycznych Trenera prowadzącego

Lek. Andrzej Mróz, chirurg, urolog

Szkolenie przerosło moje oczekiwania. Poza ogromem wiedzy, najcenniejsza była duża dawka praktyki. Szkolenie oceniam na 6+ i na pewno wrócę po kolejne wrażenia.

Hubert Bezler, trener personalny

Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy nam przekazanej i panującej atmosfery, która sprawiała, że nauka była przyjemnością. Unikalna wiedza i możliwość praktyki na miejscu ile tylko potrzeba

Marcin Grzesik

Wysoki poziom merytoryczny. Przekaz dostosowany do moich możliwości. Jestem zafascynowana metodą, jej możliwościami i prostotą. Ogromny szacunek i podziękowania dla prowadzącego Michała Cieślakowskiego

Lek. Anita Janecka-Mazurkiewicz, internistka, kardiolog

Bardzo OK. Dla mnie dobry balans teorii – praktyki, inspirująca grupa i kompetentny prowadzący.

Jerzy Pocica, CEO w firmie Sokrates Akademia Rozwoju

Super! Super! Super! Super! Niesamowita wiedza trenera przekazana w bardzo konkretny i łatwy sposób. Kurs na najwyższym poziomie. Dzięki

Milena Mysera

Fantastyczne. Super wiedza i praktyczne techniki.

Dariusz Kozakiewicz

Szkolenie prowadzone na bardzo dobrym poziomie. Najcenniejsza integracja w praktyce z tematem, praktyka w terenie.

Leonard Stefaniak

Szkolenie, które daje wiele możliwości terapeutycznych, a co za tym idzie, możliwości biznesowe.

Radosław Kmieć

Rewelacja! Świetna atmosfera. Michał, jesteś świetnym nauczycielem! Najcenniejsze? Wiedza, informacje – bardzo konkretne, użyteczne, sposób tłumaczenia – prosty, z elementami żartów, b. cenne wskazówki co do prowadzenia działalności. Dzięki za najlepsze szkolenie na którym byłam :)

Julia Świątkowska