Firma Barwy Umysłu została założona w 2009 roku, przez Michała Cieślakowskiego, który działał już od wielu lat na rynku szkoleń, rozwoju i terapii i leczenia uzależnień.

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej firma mogła szybko i dynamicznie rozwijać się. Nieustannie zwiększamy jakość swoich usług i produktów, a również zrzeszamy innych trenerów, hipnotyzerów i hipnoterapeutów.

Zapoznaj się z ekipę Barw Umysłu, a także sprawdź co mówią i piszą o nas w mediach.

Hipnoza Warszawa

Michał Cieślakowski

Hipnoterapeuta / Trener hipnozy

więcej o mnie

Kiedy w 2004 roku doświadczyłem stanu zwanego Snem Świadomym
praca i zabawa z umysłem stały się moją pasją.

Początkowo zajmowałem się technikami medytacji i autohipnozy, by pozytywnie wpływać na moje sny. Po roku zacząłem dzielić się tym fenomenem z innymi ludźmi – stworzyłem stronę psajko.pl i forum psajko.fora.pl. Poznałem ludzi, którzy pokazali mi kolejne ścieżki rozwoju osobistego. Zacząłem uczestniczyć w spotkaniach Warszawskiego Klubu NLP i Hipnozy (aktualnie MasterMind) i od tego czasu intensywnie umieszczam w mojej głowie coraz to lepsze i bardziej efektywne techniki.

Mój tryb życia przez te lata wyglądał dość nietypowo – zarabiałem poprzez wygrywanie konkursów. Używając różnych „sztuczek umysłowych” udało mi się wygrać Jeepa Wranglera, Motor Ducati Monster, Skuter, Telewizor i całą masę elektroniki. Wygrałem nawet 60 tysięcy gotówką w postaci „pensji na rok”. Dzięki temu miałem dużo czasu na rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.

Nie sposób policzyć materiałów audio, wideo i książek, jakie pochłonąłem przez ten czas, a znajomość ludzi zajmujących się tematyką świadomych snów, hipnozy i rozwoju dała mi możliwość doświadczania poznanych technik w praktyce.

Największą wartość (prócz praktyki oczywiście) było uczestnictwo w wielu szkoleniach hipnozy na żywo. Sztuki tej uczyłem się od najlepszych:

 • Gerald Kein – „Podstawowy i Zaawansowany Kurs Hipnozy” (zakończony międzynarodowym egzaminem National Board of Hypnosis)
 • Christopher Carres – „Hipnoza Sceniczna”
 • Michael Perez – „Hipnoza Analogowa”
 • James Tripp – „Hipnoza bez Transu”
 • Igor Ledochowski – „Hipnoza Konwersacyjna”
 • Larry Elman i Cheryl Elman z Instytutu Hipnozy Dave’a Elmana – „Najlepsze Praktyki”
 • Sean Michael Andrews – „Hipnoza Szybka i Błyskawiczna”
 • Jørgen Rasmussen – „Hipnoza Prowokatywna”
 • Roy Hunter – „Regresja Hipnotyczna”
 • Roy Hunter – „Terapia Części”
 • Ron Eslinger – „Hipnotyczna kontrola bólu”
 • Ines Simpson – „Simpson Protocol, pracując interaktywnie w stanie Esdaile (hipnotyczna śpiączka)”
 • Claude Ribaux – „Active-Alert Hypnosis”
 • Bob Burns – „Masterclass: The Swan”
 • Marc Savard – „Zaawansowana Hipnoza Sceniczna”
 • Mark Cunningham – „Hipnotyzer Renegat (hipnoza erotyczna i seksualna)”

Jestem również instruktorem w międzynarodowej i przez wielu uważanej za najlepszą na świecie szkole hipnozy. OMNI Hypnosis Training Center
Podczas sesji terapeutycznych i rozwojowych zahipnotyzowałem do tej pory tysiące osób, a przez ponad 1000 godzin warsztatów, które zorganizowałem – przeszkoliłem setki osób.

Jestem osobą, która w łatwy i przystępny sposób potrafi przekazywać swoją wiedzę… zarówno do świadomości odbiorcy, jak i jego umysłu podświadomego 🙂

W 2009 roku zorganizowałem w Warszawie grupę ćwiczeniową HipnoJunkies zajmującą się rozwijaniem umiejętności hipnotyzerskich i pozytywnego wpływania na własne umysły. Po krótkim czasie zapraszano mnie do innych miast, a grupa stała się ogólnopolską.

Ideą hipnozy i rozwoju umysłowego pragnę dzielić się z jak największą liczbą osób, ponieważ zdałem sobie sprawę, że mój szybki rozwój zawdzięczam w dużej mierze znajomościom i obcowaniem z ludźmi, których pasja zbliżona jest do mojej.

Od stycznia 2010 roku założyłem firmę Barwy Umysłu, przez co poszerzyłem jeszcze bardziej moje kompetencje i możliwości dzielenia się własnym doświadczeniem i umiejętnościami.

Serdecznie zapraszam Cię do współpracy ze mną, abyśmy wspólnie mogli stać się lepszymi ludźmi.

skontaktuj się

Media

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami i wywiadami z naszymi specjalistami, które miały miejsce w publicznych mediach.

Michał Cieślakowski - Superstacja, program "Dzień Dobry Polsko"

Tematem rozmowy są sny świadome / 2010 rok

Michał Cieślakowski - Polskie Radio Czwórka

Wrzesień 2011 – to czas, w którym Michał Cieślakowski zagościł w Polskim Radio Czwórka – by wyjawiać prawdy i obalać mity na temat hipnozy.

Coś do poczytania i posłuchania w linku poniżej.

Prawdy i mity o hipnozie

Michał Cieślakowski - "Pytanie na śniadanie"

W pytaniu na śniadanie pojawił się 17 marca 2010 roku – Michał Cieślakowski, zachęcając do praktyki świadomego śnienia.

Wywiad do zobaczenia na stronie programu:

Świadome śnienie w Pytaniu na śniadanie

Michał Cieślakowski - Onet i Wiadomosci24.pl

Poniżej znajdziesz 3 wywiady przperowadzone z Michałem Cieślakowskim. Jeden na łamach Onet.Czat i dwa dla serwisu wiadomosci24.pl

Tajemnice ludzkiego umysłu

Obalamy mity dotyczące hipnozy

Po co świadomie śnić?

Barwy Umysłu to nie tylko nasza stała ekipa. Od 2013 roku sprowadzamy do Polski międzynarodowych trenerów hipnozy i organizujemy z nimi warsztaty, by polscy hipnotyzerzy i hipnoterapeuci zdobywali coraz to większe kompetencje.

W lipcu 2014 r. w ramach HipnoCamp’u gościliśmy Sean’a Michael’a Andrews’a – najszybszego hipnotyzera świata, który ponownie pojawi się we wrześniu ze swoim warsztatem Hipnozy Błyskawicznej.

Media oczywiście zainteresowały się jego osobą. Wywiad, pomimo, że realizowany był dla Gazety Krakowskiej, cieszył się takim zainteresowaniem, że finalnie pojawił się w wielu lokalnych gazetach w różnych częściach Polski.

Do przeczytania TUTAJ

Dokonania

Na naszym koncie jest już ponad 100 prowadzonych warsztatów rozwoju osobistego, świadomego śnienia, hipnozy i autohipnozy.

Seminaria i obozy szkoleniowe

Zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Seminaria Hipnozy w Poznaniu, oraz 3 edycje obozu szkoleniowego HipnoCamp. Podczas tych eventów gościliśmy mniej i bardziej znanych trenerów hipnozy, tj. Jan Nowotny, Paweł Jan Mróz, Jurij Mokriszczew, Krzysztof Bernard, Daniel Robaczewski, Marek Chadalski i Jakub Mikus.

Pokazy, prelekcje i warsztaty

Dawaliśmy pokazy hipnozy w dla wielu firm komercyjnych (m.in. dla Coca-Cola co., Head&Shoulders), klientów indywidualnych a także na akcjach charytatywnych, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Realizowaliśmy prelekcje w ramach Dni NLP na warszawskim SGH. Gościnne prowadziliśmy warsztaty na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach spotkań kół naukowych, oraz na Psychozerówkach.

Wspieramy naszą branżę

Sprowadzając światowej klasy trenerów hipnozy wspieramy naszą branżę na terenie Polski. Do tej pory gościliśmy Larrego i Cheryl Elman z Dave Elman Hypnosis Institute, „Najszybszego Hipnotyzera Świata” Seana Michaela Andrewsa, największego specjalistę od Terapii Mediacji Części w hipnozie, czyli Roya Huntera, największego specjalistę od pracy z bólem w hipnozie, czyli Rona Eslingera, specjalistkę od terapeutycznej pracy w stanie hipnotycznej śpiączki, czyli Ines Simpson, eksperta od „hipnozy w ruchu”, Clauda Ribauxa, a także największego specjalistę od hipnozy seksualnej i erotycznej, czyli Marka Cunninghama.

Opinie

Wreszcie spójna, pragmatyczna i genialna w swojej prostocie wiedza. Szkolenie rewelacyjne. W całości spełniło moje oczekiwania i marzenia!!!

Anna Proch, psycholog, absolwentka psychologii klinicznej SWPS

Bardzo wysoki profesjonalizm i kompetencja Trenera prowadzącego. Duża ilość ćwiczeń, które przełamały moje wątpliwości. Jestem szczególnie zadowolony z wysokiej jakości szkolenia, bardzo dużych umiejętności dydaktycznych Trenera prowadzącego

Lek. Andrzej Mróz, chirurg, urolog

Szkolenie przerosło moje oczekiwania. Poza ogromem wiedzy, najcenniejsza była duża dawka praktyki. Szkolenie oceniam na 6+ i na pewno wrócę po kolejne wrażenia.

Hubert Bezler, trener personalny

Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy nam przekazanej i panującej atmosfery, która sprawiała, że nauka była przyjemnością. Unikalna wiedza i możliwość praktyki na miejscu ile tylko potrzeba

Marcin Grzesik

Wysoki poziom merytoryczny. Przekaz dostosowany do moich możliwości. Jestem zafascynowana metodą, jej możliwościami i prostotą. Ogromny szacunek i podziękowania dla prowadzącego Michała Cieślakowskiego

Lek. Anita Janecka-Mazurkiewicz, internistka, kardiolog

Bardzo OK. Dla mnie dobry balans teorii – praktyki, inspirująca grupa i kompetentny prowadzący.

Jerzy Pocica, CEO w firmie Sokrates Akademia Rozwoju

Super! Super! Super! Super! Niesamowita wiedza trenera przekazana w bardzo konkretny i łatwy sposób. Kurs na najwyższym poziomie. Dzięki

Milena Mysera

Fantastyczne. Super wiedza i praktyczne techniki.

Dariusz Kozakiewicz

Szkolenie prowadzone na bardzo dobrym poziomie. Najcenniejsza integracja w praktyce z tematem, praktyka w terenie.

Leonard Stefaniak

Szkolenie, które daje wiele możliwości terapeutycznych, a co za tym idzie, możliwości biznesowe.

Radosław Kmieć

Rewelacja! Świetna atmosfera. Michał, jesteś świetnym nauczycielem! Najcenniejsze? Wiedza, informacje – bardzo konkretne, użyteczne, sposób tłumaczenia – prosty, z elementami żartów, b. cenne wskazówki co do prowadzenia działalności. Dzięki za najlepsze szkolenie na którym byłam 🙂

Julia Świątkowska